Innowacje w psychoterapii - Legnica

Twórczość i kreatywność wykorzystuję w terapii. Przez wiele lat zajmowałam się teatrem. Fascynuje mnie korzystanie z technik teatralnych, dramy, psychodramy w pracy rozwojowej i terapeutycznej..

W swojej pracy terapeutycznej używam psychodramy i dramy. Drama daje możliwość osobistego dotarcia do problemu, wyjście z obszaru intelektualnych rozważań w stronę uczuciowego i emocjonalnego zaangażowania w doświadczanie problemu, który w momencie działania staje się doświadczeniem rzeczywistym. Drama pozwala podjąć działania, by rozwijać w człowieku umiejętność stwarzania różnych ważnych sytuacji, ułatwiających mu odblokowanie wrodzonej elastyczności w działaniu i pomagając w rozumieniu siebie i innych. Łatwiej jest zrozumieć coś, czego osobiście doświadczymy, przeżyjemy w eksperymencie scenicznym. Moje doświadczenie teatralne pozwala mi na więcej, na stworzenie nowych płaszczyzn w procesie terapeutycznym.

Korzystam również z doświadczenia pracy w SIT Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych, pracy społecznej dotyczącej arteterapii, promocji zdrowia psychicznego.

Od kilkunastu lat prowadzę grupę rozwoju osobistego poprzez teatr dla osób chorych psychicznie, „Pogotowie Teatralne" oraz grupę terapii poprzez teatr „Inni, obcy, tacy sami" w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach. Od kilku lat jestem inicjatorką i współorganizatorką artystycznej kampanii społecznej Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię „Schizofrenia- otwórzcie drzwi". Jestem laureatką j Nagrody Ludwika w 2015- nagrody dla nieszablonowej osobowości za twórcze działania inspirujące innych ludzi.